Jiřina Pospíšilová  |   86x  |

Zřizovatelem naší mateřské školy je Město Nejdek, nám.Karla IV.239, 36221 Nejdek. Od 1.11.2009 jsme příspěvkovou organizací. Celková kapacita školy je 110 dětí.

Od 1.1.2008 se všechny mateřské školy v Nejdku opět rozdělily do jednotlivých samostatných právních subjektů.

Naše čtyřtřídní mateřská škola je rozdělena do čtyř pavilonů, z nichž jeden tvoří hospodářský úsek a navštěvují ji děti ve věku od 3 do 6 let. Výchovně vzdělávací práce je zaměřena na individuální respektování dětských potřeb a utváření osobnosti dítěte, která se včlení do společenského světa.

Hlavním cílem je oblast estetické výchovy - vštěpování dovedností a prvků v oblasti širokého spektra estetiky, která velice souvisí a prolíná s mravní a citovou výchovou. S pedagogickými pracovnicemi jsme důkladně propracovaly třídní vzdělávací programy, jejichž pomocí se plně utváří profil dětské osobnosti = využití prostoru k samostudiu pedagogických pracovnic. Z těchto programů pak vychází celkový koncept naší školy = ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM s názvem Hrajeme si, učíme se. Tyto programy aktivujeme, obohacujeme a neustále s nimi pracujeme.

Každá třída má svou specifiku, což se odráží i v celkovém pojetí výchovně vzdělávacího procesu.

Na školní vzdělávací program a třídní vzdělávací programy plně navazuje a prolíná plán evironmentální výchovy, který na škole probíhá od rekonstrukce školní zahrady od roku 2015. Do těchto aktivit se snažíme zapojit i rodiče a společnými silami zahradu udržovat a u dětí utvářet kladný vztah k přírodě.

Již neoddělitelnou součástí pedagogické práce se stala aktivita dětí v zájmových kroužcích, které vedou učitelky naší školy. Jejich pomocí se prezentujeme na veřejnosti a aktivně se tak účastníme na společenském životě v našem městě.

Děti zde plně rozvíjí a obohacují své dovednosti, znalosti, mají možnost se plně realizovat a je větší možnost individuálního přístupu. Plně zde rozvíjí své nadání, talent a v patřičné míře vybíjí svou neutuchající energii. V těchto kroužcích si děti osvojují pohybovou aktivitu, tvořivost, soutěživost, zručnost, originalitu, ale i rozumovou a společenskou stránku svého chování a jednání.

Ve školním roce se podílejí na našich aktivitách i rodiče, kteří se zároveň stávají našimi sponzory jednotlivých akcí. Jedná se především o školní pobyty v přírodě, výlety, kurzy bruslení, cesty za zvířátky - Mini ZOO, dětské dopoledne se Sborem dobrovolných hasičů Pozorka, různé besedy, kulturně společenská vystoupení a pásma, účast na sportovní olympiádě v Karlových Varech apod.

Spolupracujeme i s ostatními institucemi ve městě - Městská policie Nejdek, Domov se zvláštním režimem "MATYÁŠ" Nejdek, s klubem důchodců, Domovem pro osoby se zdravotním postižením Rudné apod. Pravidelně pořádáme setkání s rodiči v mateřské škole, kde řešíme jak výchovné problémy, tak i věci, které nám činí radost. Rodiče se dozvídají vše potřebné o naší škole, o vznikajících problémech a vše se řeší na místě s ředitelkou a učitelkami jednotlivých tříd.

Grafika
Zveřejněno: 4.10.2020
Zájmové kroužky

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsou prozatím zájmové kroužky zrušeny.

Zveřejněno: 29.9.2020
Plný provoz

Od úterý 29.9.2020 jsou opět všechny třídy v provozu.

Zveřejněno: 21.9.2020
Oznámení

VZHLEDEM K VÝVOJI SITUACE S COVID-19 SE PROZATÍM RUŠÍ VŠECHNY SPOLEČNÉ A KULTURNÍ AKCE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE - DO 31.10.2020. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Zveřejněno: 25.8.2020
Seznam dětí 2020/2021

Seznamy dětí pro školní rok 2020/2021 jsou vyvěšeny na dveřích hlavních vstupů do budov - vnitřní prostory.

Zveřejněno: 17.8.2020

8.9. 2020 v 15:30 hod u Zvídálka