Jiřina Pospíšilová  |   681x  |

Zřizovatelem naší mateřské školy je Město Nejdek, nám.Karla IV.239, 36221 Nejdek. Od 1.11.2009 jsme příspěvkovou organizací. Celková kapacita školy je 110 dětí.

Od 1.1.2008 se všechny mateřské školy v Nejdku opět rozdělily do jednotlivých samostatných právních subjektů.

Naše čtyřtřídní mateřská škola je rozdělena do čtyř pavilonů, z nichž jeden tvoří hospodářský úsek a navštěvují ji děti ve věku od 3 do 6 let. Výchovně vzdělávací práce je zaměřena na individuální respektování dětských potřeb a utváření osobnosti dítěte, která se včlení do společenského světa.

Hlavním cílem je oblast estetické výchovy - vštěpování dovedností a prvků v oblasti širokého spektra estetiky, která velice souvisí a prolíná s mravní a citovou výchovou. S pedagogickými pracovnicemi jsme důkladně propracovaly třídní vzdělávací programy, jejichž pomocí se plně utváří profil dětské osobnosti = využití prostoru k samostudiu pedagogických pracovnic. Z těchto programů pak vychází celkový koncept naší školy = ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM s názvem Hrajeme si, učíme se. Tyto programy aktivujeme, obohacujeme a neustále s nimi pracujeme.

Každá třída má svou specifiku, což se odráží i v celkovém pojetí výchovně vzdělávacího procesu.

Na školní vzdělávací program a třídní vzdělávací programy plně navazuje a prolíná plán evironmentální výchovy, který na škole probíhá od rekonstrukce školní zahrady od roku 2015. Do těchto aktivit se snažíme zapojit i rodiče a společnými silami zahradu udržovat a u dětí utvářet kladný vztah k přírodě.

Již neoddělitelnou součástí pedagogické práce se stala aktivita dětí v zájmových kroužcích, které vedou učitelky naší školy. Jejich pomocí se prezentujeme na veřejnosti a aktivně se tak účastníme na společenském životě v našem městě.

Děti zde plně rozvíjí a obohacují své dovednosti, znalosti, mají možnost se plně realizovat a je větší možnost individuálního přístupu. Plně zde rozvíjí své nadání, talent a v patřičné míře vybíjí svou neutuchající energii. V těchto kroužcích si děti osvojují pohybovou aktivitu, tvořivost, soutěživost, zručnost, originalitu, ale i rozumovou a společenskou stránku svého chování a jednání.

Ve školním roce se podílejí na našich aktivitách i rodiče, kteří se zároveň stávají našimi sponzory jednotlivých akcí. Jedná se především o školní pobyty v přírodě, výlety, kurzy bruslení, cesty za zvířátky - Mini ZOO, dětské dopoledne se Sborem dobrovolných hasičů Pozorka, různé besedy, kulturně společenská vystoupení a pásma, účast na sportovní olympiádě v Karlových Varech apod.

Spolupracujeme i s ostatními institucemi ve městě - Městská policie Nejdek, Domov se zvláštním režimem "MATYÁŠ" Nejdek, s klubem důchodců, Domovem pro osoby se zdravotním postižením Rudné apod. Pravidelně pořádáme setkání s rodiči v mateřské škole, kde řešíme jak výchovné problémy, tak i věci, které nám činí radost. Rodiče se dozvídají vše potřebné o naší škole, o vznikajících problémech a vše se řeší na místě s ředitelkou a učitelkami jednotlivých tříd.

Grafika
Zveřejněno: 14.9.2021
Fotograf

1.10.2021 fotograf - Pohodové vánoce

Zveřejněno: 25.8.2021
Nastěhování do nově zrekonstruovaného pavilonu

V sobotu 28.8. 2021 v 9 hodin proběhne stěhování zařízení do zrekonstruovaného hospodářského pavilonu.

Prosíme tatínky a další dobrovolniky o pomoc při stěhování. Předem děkujeme za pomoc.

Zveřejněno: 14.8.2021
Třídní schůzky

Třídní schůzky pro nový školní rok se budou konat na třídě u Zvídálka 8.9.2021 od 15 30 hodin s dodržením hygienických opatření - respirátory, roušky.

Zveřejněno: 14.8.2021
Zahájení školního roku

Školní rok 2021/2022 by měl být zahájen 6.9.2021

Zveřejněno: 1.7.2021
Proplacení OČR 28. - 30.6.2021

Od pondělí do dnešního dne se s nejvyššími zástupci OSSZ řešila otázka proplacení OČR ve dnech 28.-30.6.2021.

Bohužel ,proplacení nebude možné a rozdílné informace OSSZ nás uvedly v omyl.

Rekonstrukce je však nezbytně nutná a nezbytná.Vzhledem k tomu, že práce v areálu začaly ihned 28.6.,nebylo možné zajistit bezpečnost dětí a rodičů při pohybu v areálu v tomto týdnu.

Doufám, že nás chápete a souhlasíte s tím,aby MŠ byla zrekonstruována a nemusela být v budoucnu z hygienických a bezpečnostních důvodů zcela uzavřena.

Za vzniklé problémy se všem rodičům omlouváme a děkujeme za pochopení.

Ředitelka školy

Zveřejněno: 10.6.2021
Platba školného - červenec, srpen

Z důvodu rekonstrukce se školné - 450,-Kč za měsíc červenec a srpen neplatí.

Zveřejněno: 20.5.2021
Výhružka útokem

Rodiče, opět jsme obdrželi informaci od PČR a vedení města Nejdku, ohledně zveřejněné výhružky útokem.

Nechceme vyvolávat paniku, ale cítíme povinnost vás informovat.

Prosíme o obezřetnost.

Zveřejněno: 16.5.2021
Fotograf

Společné foto 27. 5. 2021

Zveřejněno: 6.5.2021
VÝSTRAHA

Rodiče, nechceme vyvolávat paniku, ale cítíme povinnost vás informovat.
Dnes jsme obdrželi informaci od PČR a vedení města Nejdku, ohledně zveřejněné výhrůžky útokem, Podrobnosti naleznete v článku

Zveřejněno: 26.4.2021
Zápis do MŠ k 1.9. 2021

Zápis do MŠ se uskuteční dne 12. 5. 2021 od 10:00 hodin do 13:00 hodin v kanceláři mateřské školy pouze se zákonnými zástupci.

Zobrazit vše

Grafika