Jiřina Pospíšilová  |   344x  |

Zřizovatelem naší mateřské školy je Město Nejdek, nám.Karla IV.239, 36221 Nejdek. Od 1.11.2009 jsme příspěvkovou organizací. Celková kapacita školy je 110 dětí.

Od 1.1.2008 se všechny mateřské školy v Nejdku opět rozdělily do jednotlivých samostatných právních subjektů.

Naše čtyřtřídní mateřská škola je rozdělena do čtyř pavilonů, z nichž jeden tvoří hospodářský úsek a navštěvují ji děti ve věku od 3 do 6 let. Výchovně vzdělávací práce je zaměřena na individuální respektování dětských potřeb a utváření osobnosti dítěte, která se včlení do společenského světa.

Hlavním cílem je oblast estetické výchovy - vštěpování dovedností a prvků v oblasti širokého spektra estetiky, která velice souvisí a prolíná s mravní a citovou výchovou. S pedagogickými pracovnicemi jsme důkladně propracovaly třídní vzdělávací programy, jejichž pomocí se plně utváří profil dětské osobnosti = využití prostoru k samostudiu pedagogických pracovnic. Z těchto programů pak vychází celkový koncept naší školy = ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM s názvem Hrajeme si, učíme se. Tyto programy aktivujeme, obohacujeme a neustále s nimi pracujeme.

Každá třída má svou specifiku, což se odráží i v celkovém pojetí výchovně vzdělávacího procesu.

Na školní vzdělávací program a třídní vzdělávací programy plně navazuje a prolíná plán evironmentální výchovy, který na škole probíhá od rekonstrukce školní zahrady od roku 2015. Do těchto aktivit se snažíme zapojit i rodiče a společnými silami zahradu udržovat a u dětí utvářet kladný vztah k přírodě.

Již neoddělitelnou součástí pedagogické práce se stala aktivita dětí v zájmových kroužcích, které vedou učitelky naší školy. Jejich pomocí se prezentujeme na veřejnosti a aktivně se tak účastníme na společenském životě v našem městě.

Děti zde plně rozvíjí a obohacují své dovednosti, znalosti, mají možnost se plně realizovat a je větší možnost individuálního přístupu. Plně zde rozvíjí své nadání, talent a v patřičné míře vybíjí svou neutuchající energii. V těchto kroužcích si děti osvojují pohybovou aktivitu, tvořivost, soutěživost, zručnost, originalitu, ale i rozumovou a společenskou stránku svého chování a jednání.

Ve školním roce se podílejí na našich aktivitách i rodiče, kteří se zároveň stávají našimi sponzory jednotlivých akcí. Jedná se především o školní pobyty v přírodě, výlety, kurzy bruslení, cesty za zvířátky - Mini ZOO, dětské dopoledne se Sborem dobrovolných hasičů Pozorka, různé besedy, kulturně společenská vystoupení a pásma, účast na sportovní olympiádě v Karlových Varech apod.

Spolupracujeme i s ostatními institucemi ve městě - Městská policie Nejdek, Domov se zvláštním režimem "MATYÁŠ" Nejdek, s klubem důchodců, Domovem pro osoby se zdravotním postižením Rudné apod. Pravidelně pořádáme setkání s rodiči v mateřské škole, kde řešíme jak výchovné problémy, tak i věci, které nám činí radost. Rodiče se dozvídají vše potřebné o naší škole, o vznikajících problémech a vše se řeší na místě s ředitelkou a učitelkami jednotlivých tříd.

Grafika
Zveřejněno: 9.4.2021
Testování dětí - VIDEO

Zveřejněno: 31.3.2021
Zápis do ZŠ

Formuláře k zápisu do ZŠ Karlovarská budou připraveny k vyzvednutí v MŠ  6. 4. , 7.4. a 9.4. 2021 v dopoledních hodinách.

Zveřejněno: 29.3.2021
Školné za březen

Uhrazené školné za měsíc březen bude převedeno do stravného.

Zveřejněno: 8.3.2021
Platba stravného

Stravné se bude platit až po návratu do MŠ. Platí se pouze školné 450 Kč.

Zveřejněno: 1.3.2021
INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 27. ÚNORA 2021 DO 21. BŘEZNA 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole.

Informace o ošetřovném zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Zveřejněno: 4.2.2021
Karanténa třídy Krteček

Od 5.2. 2021 do 13.2. 2021 včetně je třída Krteček v karanténě.

Opětovný nástup do MŠ je 15.2. 2021 po prokázání negativního výsledku testu na COVID - 19 . Dítě musí být zcela bez příznaků možného onemocnění.

Zveřejněno: 28.1.2021
Zprovoznění 1. třídy

V pondělí 1. 2. 2021 mohou děti ze třídy Zpěváček opět do MŠ.

Podmínkou je negativní test na COVID 19, a zároveň musí být dítě zcela bez příznaků - rýma, kašel, žaludeční nevolnost, průjem.

Zveřejněno: 22.1.2021
Výskyt koronaviru

Vzhledem k výskytu onemocnění COVID-19 na 1. třídě bude tato třída od pondělí 25. 1. v karanténě

Zveřejněno: 13.12.2020
Uzavření MŠ v době vánočních svátků

V době vánočních svátků bude MŠ uzavřena od 23.12.2020 do 3.1.2021

Zveřejněno: 26.11.2020
Placení stravného v prosinci

Z důvodu roční uzávěrky se bude stravné v měsíci prosinec platit hotově 16. 12. a 17. 12. 2020 v kanceláři u vedoucí stravování.

Zobrazit vše

Grafika